भेटेरिनरी अस्पताल तथा पशु सेवा विज्ञ केन्द्र हेटौंडाको लापरबाही ।

५ साउन २०७९
भेटेरिनरी अस्पताल तथा पशु सेवा विज्ञ केन्द्र हेटौडाले घाँसको  बिरुवा बितरणको नाममा लापरबाही  गरेको छ ।
केन्द्रले आर्थिक बर्षको अन्तिममा लाखौ रुपैया मूल्य बराबरको घाँसको बिरुवा मकवानपुरको विभिन्न पालिकाहरुमा पुर्याए पनि समन्वयको अभाबमा  बितरण हुन नसक्दा किसानले  पाउन सकेनन ।
पशु सेवा बिज्ञ केन्द्र हेटौंडाले गत असार २७ गते मकवानपुरगढी ३ मा रहेको गाउपालिका कार्यालय  नजिकै विभिन्न जातका घाँसका बिरुवा सम्बन्धित निकायलाइ जिम्मा नै  नलगाइ  फालेर गएको छ ।  यस बिषयमा मकवानपुरगढिका पशु  शाखा प्रमुख सत्यनारायण शाह सङ बुज्दा आफुहरुसङ कुनै समन्वय नभएको र  बिरुवा किन ल्याएर फालियो भन्ने बिषयमा आफुलाइ जानकारी नभएको बताउनु भयो ।  उक्त घासको बिरुवा  पशु सेवा विज्ञ केन्द्रका कर्मचारी देबराज पराजुलिले ल्याएर छोडेर गएको बुझिएको छ । बिज्ञ केन्द्रबाट आएको घासको बिरुवा समयमै किसानले नपाउदा  सुकेर खेर गएको छ । यो बिषयमा  भेटेरिनरी अस्पताल तथा पशु सेवा विज्ञ केन्द्रका प्रमुख डा बज्र किशोर ठाकुरसङ बुझ्दा मकवानपुरगढी गाउँ पालिकालाइ  बिरुवाको बरेमा जानकारी गराएको  दाबी गर्नु भयो ।  लाखौ रुपैया  खर्चिएर उत्पादन गरिएको  घाँसको बिरुवा किसानलाइ बितरण नगरी  खेर फालिएकोमा किसानहरुले चिन्ता व्यक्त गरेका छन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WordPress PopUp Plugin