असार २ मक्रान्चुली-मकवानपुरगढी गाउँपालिका अध्यक्ष दोर्जे लामा स्याङ्तानले बाल बालिकालाई शिक्षामा बिभेद हुन नदिने बताउनु भएको छ । ग्रामिण महिला सेवा केन्द्रले आज मकवानपुरगढी ३ मक्रानञ्चुलीमा गरेको सामाजिक लेखा परिक्षण कार्यक्रममा अध्यक्ष स्याङ्तानले बालबालिकाको क्षेत्रमा आउने बजेटको दुरुपयोग हुन नदिने पनि प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नु भएको छ । उहाँले  शिक्षक शिक्षिकामा पनि अभिमुखिकरण तालिम प्रदान गर्नु पर्नेमा जोड दिनु भएको छ । गाउँपालिका उपाध्यक्ष मानकुमारी पाख्रिनले बाल बालिकाको क्षेत्रमा काम गर्न गैर सरकारी संस्था संग सहकार्य गरेर अघि बड्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नु भएको छ । प्लान ईन्टरनेशनल नेपालको आर्थिक सहयोग र मकवानपुरगढी गाउँपालिकाको समन्वयमा भएको कार्यक्रममा ग्रामिण महिला सेवा केन्द्रले सन २०२१/२२ मा मकवानपुरगढी गाउँपालिकामा सञ्चालन गरेका कार्यक्रमको बारेमा जानकारी गराएको थियो ।
कार्यक्रममा स्थानिय तहमा योजना छनोट तथा बिकास निर्माणमा बालबालिकाको सहभागिता, बालबिबाह बिरुद्ध सचेतना मुलक कार्यक्रम, सि ओ सि कक्षा संचालन लगायतका कार्य गर्दै आएको ग्रामिण महिला सेवा केन्द्रका कार्यक्रम संयोजक दिपक न्यौपानेले जानकारी दिनु भयो । सस्थाका सचीव अचला शर्माको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा मकवानपुरगढीका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत राम कुमार पुडासैनी , वडा नम्बर २ का अध्यक्ष बखान सिं पाख्रिन, वडा नम्बर ५ का अध्यक्ष दिपेश दहाल , योजना शाखा प्रमुख प्रकाश न्यौपाने, ,हरि कुमार हुमगाई, अधिबक्ता रामशसरण लामिछाने,  भगबती घिमिरे, मकवानपुरगढी युवा संजालका कृतज्ञ हुमगाई, रुपा तिमल्सिना लगायतकाको उपस्थिति रहेको थियो।

एक उत्तर छोड्न

कृपया आफ्नो टिप्पणी प्रविष्ट गर्नुहोस्!
कृपया आफ्नो नाम यहाँ प्रविष्ट गर्नुहोस्